Zabiegi laserowe w Polsce coraz popularniejsze

Zabiegi laserowe w Polsce coraz popularniejsze

Wśród specjalistów panuje zgoda co do tego, że w Polsce w ostatnich latach znacznie wzrosła popularność zabiegów laserowych. Medycyna estetyczna, podobnie jak większość innych dziedzin w gospodarce, odczuła w pewnym stopniu skutki kryzysu, mimo to spadek nie dotknął zabiegów laserowych.

Popyt w dziedzinie dermatochirurgii laserowej wiąże się m.in. z dynamicznym rozwojem technologii. Większość ludzi decyduje się obecnie na zabiegi o mniej inwazyjnym charakterze, a przeprowadza się je właśnie z użyciem lasera.

Rynek dermatologii estetycznej bardzo dynamicznie rozwija się w ostatnich latach, dlatego też producenci opracowują nowe urządzenia, które pozwalają na szybkie i efektywne zabiegi depilacji laserowej, fotoodmładzania, wygładzania zmarszczek czy usuwania blizn. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu jest laser diodowy LightSheer™ XC.

Bez wątpienia najpopularniejszym zabiegiem z użyciem technologii laserowej jest depilacja laserowa. Podczas tego zabiegu dochodzi do interakcji światła laserowego z melaniną (barwnik skórny). Do znajdującej się w cebulce włosa melaniny dociera energia światła lasera i niszczy mieszek włosowy, powodując zatrzymanie odrastania włosa. Jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. Światło z lasera działa jedynie na mieszek, pozostałe warstwy skóry pozostają nienaruszone. Jednym z największych plusów tego zabiegu jest to, że jest znacznie mniej bolesny, niż inne metody usuwania owłosienia.

Po zabiegu laserowym nie musimy się martwić, że za tydzień, miesiąc czy rok włosy nam ponownie odrosną. Jest to trwała i skuteczna metoda, na którą decyduje się nie tylko coraz więcej Polek, ale też kobiet na całym świecie.

2 komentarze

  1. Podobno po takim zabiegu długo ma się spokój, ale nie na całe życie?

    Odpowiedz
  2. Na całe życie nie, ale na długi czas tak. Jednak trzeba pamiętać, aby robić w porządnych miejscach. Moja koleżanka zrobiła sobie u jakichś „przyjezdnych” ludzi, że przyjeżdżają do Warszawy co jakiś czas i robią tanio jak barszcz, ale potem miała jakieś problemy po tym zabiegu. Chciała się z nimi kontaktować, ale zapadli się jak kamień w wodę.

    Odpowiedz

Opinie i komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszamy do kontaktu