Depilacja laserowa – laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie owłosienia za pomocą lasera diodowego LightSheer ™ XC to na 100 % skuteczny i bezpieczny zabieg. Laser diodowy LUMENIS Light Sheer to najskuteczniejsze urządzenie na świecie. Jego  reputacja jest potwierdzona certyfikatami i badaniami ośrodków medycznych na całym świecie. Najważniejsze jednak – laserowe usuwanie owłosienia laserem Lumenis doceniają pacjenci na całym świecie. Do chwili obecnej nie powstał tak bezpieczny i skuteczny system do trwałej depilacji laserowej.

Kosmetolog Agnieszka Kacunel – właścicielka Studio Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Cosmetix – posiada najdłuższe w Polsce, udokumentowane certyfikatami,       19 letnie doświadczenie w depilacji laserowej urządzeniem Light Sheer firmy LUMENIS oraz zabiegach laserem naczyniowym.

Depilacja laserem warto wiedzieć:

Zabiegi depilacji z użyciem lasera dają trwałą redukcję owłosienia w przeciwieństwie do wielu systemów IPL które często tylko czasowo hamują wzrost włosa na kilka miesięcy.

Decydując się na zabieg depilacji laserowej warto pamiętać, że powikłania aż w 99% są efektem małego doświadczenia, źle przeprowadzonej ( lub braku ) szczegółowej konsultacji oraz systemów ( najczęściej IPL nieznanych producentów ) o nie potwierdzonej skuteczności, bez certyfikatów bezpieczeństwa.

Depilacja laserowa – to najskuteczniejsza metoda trwałej depilacji, zapewniająca trwałe efekty. Najnowocześniejszy sprzęt i wysokie kwalifikacje personelu są dla naszych klientów gwarancją 100% satysfakcji i pełnego bezpieczeństwa.

Usuwanie owłosienia metodami takimi jak golenie, depilacja mechaniczna czy depilacja woskiem daje krótko trwałe efekty, a długo terminowo są też kosztowne. Warto policzyć ile czasu tracimy na depilację. Proste metody depilacji jak maszynka, woskowanie czy kremy depilujące są równie czasochłonne jak i kosztowne – warto sobie policzyć stracony czas i koszty zabiegów zwykłej depilacji wykonywanych latami

Często po wielu zabiegach klasycznej depilacji powstają stany zapalne mieszka włosowego, podrażnienia czy wrastanie włosów w skórę.

Jeśli masz problem z odrastającymi włoskami i podrażnioną skórą w najdelikatniejszych miejscach, najlepszym rozwiązaniem jest dla Ciebie depilacja miejsc intymnych, wykonywana za pomocą lasera diodowego. Laserowe usuwanie owłosienia jest niewątpliwie mniej bolesne i bardziej skuteczne niż tradycyjna depilacja głęboka wykonywana przy użyciu wosku czy depilatora.

Depilacja laserowa bikini umożliwia trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Brzydkie odrosty, podrażniona skóra, dyskomfort na plaży – to już przeszłość. Laserowa depilacja pozwoli Ci się cieszyć jedwabiście gładką skórą całego ciała a zarazem zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.

 

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny wytwarzany podczas absorpcji wiązki światła przez melaninę zawartą w skórze. Promieniowanie lasera powoduje trwałe uszkodzenie włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu, sprawiając, że nie odrastają one w ogóle lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze. Mieszki włosowe będące w innych fazach cyklu nie są uszkadzane, dlatego zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany w odstępach 4 – 6 tygodniowych, aby podczas kolejnych sesji zniszczyć włosy, które wcześniej znajdowały się w fazie spoczynku lub regresji.

Depilacja laserowa wykorzystywana jest najczęściej do usuwania owłosienia z takich miejsc, jak: łydki, uda, górna warga i okolice ust, plecy, klatka piersiowa, brzuch, ramiona, pachwiny oraz miejsca intymne. Depilacja intymna możne być wykonywana do linii bikini – najpłytsza forma depilacji. Włosy usuwane są z boków wzgórka łonowego oraz pachwin.

Głębsza forma to depilacja brazylijska. Włosy są usuwane z okolic bikini, pachwin, warg sromowych,  z okolic pośladków i szpary pośladkowej. Pozostają włosy  po środku wzgórka łonowego w formie zależnej od preferencji klientki.

Najgłębsza depilacja nazywana depilacją hollywoodzką  obejmuje cały obszar bikini i pośladków. Preferują je osoby ceniące idealnie gładką strefę bikini i pośladków.

Źródłem popularności depilacji laserowej są:

  • trwałe efekty i bezpieczeństwo zabiegu depilacji
  • w przypadku odrostów, włosy są znacznie cieńsze, rzadsze i jaśniejsze
  • użyteczność przy depilacji dużych partii ciała
  • bardzo małe ryzyko powikłań depilacji laserowej
  • oszczędność czasu
  • niskie koszty globalne w porównaniu do wieloletnich, nieskutecznych depilacji woskowych lub golenia za pomocą maszynek lub kremów depilujących

Dodatkowo, laserowe usuwanie owłosienia eliminuje problemy związane z podrażnieniami skóry, wynikających ze stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia i jest polecana osobom borykającym się z problemem wrastających włosków. Zlikwidowanie przyczyny, czyli nieprawidłowo rosnących włosów, powodujących nieestetyczne grudki jest sposobem na poprawę kondycji skóry i zachowanie, pięknej, gładkiej skóry.

Ciągła, nieskuteczna depilacja nóg, pach lub innych owłosionych miejsc na ciele jest ogromnym utrapieniem. Trwała depilacja laserowa to sprawdzone i cenione rozwiązanie, które cieszy się największą popularnością spośród niechirurgicznych zabiegów estetycznych wykonywanych na całym świecie. Dzięki laserowej depilacja możliwe jest usuwanie owłosienia z każdego miejsca na ciele.

LUMENIS LIGHTSHEER XC – NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

dl3bigW naszym studio kosmetologii i medycyny estetycznej stosujemy nowoczesny laser diodowy LightSheer ™ XC firmy Lumenis, który jest gwarancją skutecznego, trwałego usunięcia włosów. Model XC jako jeden z nielicznych laserów do depilacji doskonale nadający się również do depilacji skóry opalonej oraz cer o ciemnej karnacji. Zaawansowane unikatowe systemy chłodzenia końcówki lasera zapobiegają poparzeniom oraz przebarwieniom.

To obecnie najmocniejszy laser do depilacji na świecie.

Serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej:

 

Zapraszamy do kontaktu