Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa – czy warto?

Istnieje wiele metod depilacji. Korzystanie z kremów do depilacji, wosku, golarki lub depilatora jest bardzo czasochłonne i nierzadko bolesne. Te sposoby nie dają trwałych efektów. Włoski prędzej czy później ponownie odrastają albo co gorsza – zaczynają wrastać w skórę, wywołując stan zapalny. Warto więc zastanowić się, czy nie zainwestować w depilację laserową.

Podczas depilacji laserowej cebulka włosa zostaje na trwałe uszkodzona. Z lasera wydostaje się wiązka światła, przenikająca w głąb skóry na ok. 2-3 mm. Tam pochłaniana jest ona przez ciemny barwnik włosa – melaninę. Pochłonięta energia zamienia się w energię cieplną, która na stałe niszczy cebulkę włosa.

W trakcie jednego zabiegu usunąć można 30% owłosienia, gdyż taka ilość włosów jest w fazie aktywnego wzrostu. Zabieg więc należy przeprowadzić kilkakrotnie.

Technologii laserowych pozwalających na depilację jest wiele. Może to być laser diodowy, rubinowy, tradycyjny z technologią IPL czy też aleksandrytowy. Różnica między nimi polega na rodzaju źródła światła i częstotliwości emitowanej wiązki świetlnej. Dobór technologii depilacji zależy od typu włosa i karnacji.

Studio Cosmetix oferuje zabieg depilacji za pomocą nowoczesnego lasera diodowego Lumenis LightSheer XC. Gwarantuje on skuteczne, bezpieczne i trwałe usunięcie włosów. Model XC, którym studio dysponuje, jako jeden z niewielu nadaje się do depilacji skóry opalonej i cer o ciemnej karnacji. Zaś dzięki zaawansowanym i unikatowym systemom chłodzenia końcówki lasera nie dochodzi do poparzeń i przebarwień.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Kobiety w ciąży, a także kobiety cierpiące na bielactwo lub łuszczycę nie mogą sobie na to pozwolić. Podobnie jest z osobami, które mają problemy z przebarwieniami i zmianami skórnymi. Depilacji laserowej nie wykonuje się również u osób stosujących leki światłouczulające.

Czy warto zainwestować w zabieg laserowy? Oczywiście, że tak. Zamiast depilować lub golić nogi przez całe życie, zrobimy to w serii kilku zabiegów i mamy spokój na zawsze. Na dłuższą metę zaoszczędzimy zarówno dużo czasu, jak i pieniędzy.

1 Comment

  1. To nie powinno być pytanie, czy warto, lecz skąd kasę wziąć 🙂 Ja pracowałam całe wakacje i część tej kasy zamierzam wydać właśnie na depilację laserową, najprawdopodobniej w salonie Cosmetix, gdyż same dobre opinie słyszałam 🙂

    Odpowiedz

Opinie i komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszamy do kontaktu