Fotoodmładzanie skóry

Fotoodmładzanie

To całkowicie nowa metoda regenerowania naszej skóry za pomocą silnych impulsów światła.

Zabieg fotoodmładzania ten jest kuracją wielokierunkową, za jednym zamachem zamyka naczynka, pobudza kalogen przez co usuwa drobne zmarszczki, koryguje przebarwienia posłoneczne, wybarwia rumień twarzy, oraz inne efekty starzenia skóry.

Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od innych. Jest krótki i mało czasochłonny. Ważne że, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

Fotoodmładzanie polega na oddziaływaniu na skórę silną wiązką światła o określonej długości fali. Urządzenie IPL czyli Intensywne Pulsujące Światło emituje w tym samym momencie kilka fale o różnej długości. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie.

W tym samym czasie jeden zakres długość zamyka naczynka, drugi likwiduje przebarwienia a trzeci pobudza produkcję kolagenu. Fale można stosować też pojedynczo na każdy problem. Zabieg trwa 20 do 40 min.

Zwykle zaraz po zabiegu fotoodmładzania skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch, trzech seriach naświetleń. Aby osiągnąć widoczne i trwałe efekty należy wykonać około pięciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Nie zdziera się tu całej warstwy naskórka jak podczas dermabrazji laserowej czy peelingu. Możemy myć twarz wodą i używać własnych kosmetyków.

Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami, naczynkami lub rumieniem. W efekcie skóra się napręży, będzie gładka, delikatna i jasna.

Jak pielęgnować skórę w trakcie i po zabiegu?

Efektem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie i złuszczanie skóry. Dlatego też w przerwach miedzy kolejnym seriami naświetleń wskazane są zabiegi głęboko nawilżające, odżywcze i dotleniające skórę. Efekt zabiegu nie będzie niestety trwał wiecznie, procesy starzenia skóry są nieubłagane – dlatego też aby go podtrzymać i cały czas cieszyć się pięknym, młodym wyglądem należy po zakończeniu kuracji poddać skórę odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.

Platforma zabiegowa Cutera XEO – to uniwersalna platforma laserowa i IPL – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do leczenia zmian skórnych i najsilniejsza pod kątem skuteczności.

System łączy w sobie kilka długości fal – 1064 nm, IPL – od 532 nm do 520 nm. Posiada jest w kilka głowic zabiegowych do poszczególnych problemów. Charakteryzuje się bardzo wysoka mocą, nie spotykaną w urządzeniach faktycznie kosmetycznych. Dzięki temu pozwala na usuwanie szerokiego wachlarza defektów. Stosowany jest do zamykania teleangiektazji na twarzy, naczyniaków płaskie, rumienia, pomaga leczyć trądzik różowaty oraz naczynia czerwone i niebieskie na nogach. Usuwa plamy soczewicowate.

System posiada unikatowy system autokontroli mocy fali – zawsze pracuje z ustawiona mocą co zasadniczo wpływa na bezpieczeństwo zabiegu. Jako jeden z nielicznych wyposażony jest w schładzane końcówki zabiegowe, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu i zapobiec poparzeniom.

Problemy: rumień, plamy posłoneczne, naczynka na twarzy, plamy hormonalne, zrogowaciała skóra.

Zapraszamy do kontaktu