Przygotowanie do depilacji laserowej

Przygotowanie do depilacji laserowej

Dzięki depilacji laserowej szybko i na trwałe można cieszyć się gładkim ciałem. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu oraz dbać o swoją skórę, kiedy zostanie on już przeprowadzony.

Na początek trzeba przeprowadzić odpowiednie konsultacje. Hormony bądź ciąża mogą wykluczyć wykonanie zabiegu w danym okresie. Trzeba też sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna, dlatego przed zabiegiem niewielkie obszary skóry poddane są próbom. Gdy nie ma przeciwwskazań, czas na inne przygotowania.

Na miesiąc przed zabiegiem powinniśmy zaprzestać przyjmować leki i używać kosmetyków mających właściwości fotouczulające, w tym retinoidy. Nie należy też dokonywać jakiejkolwiek depilacji – czy to maszynką, woskiem lub pęsetą. Włoski przed zabiegiem depilacji laserowej muszą mieć cebulki i być wzmocnione. Niemniej jednak można w tym okresie golić nogi bądź usuwać włosy za pomocą specjalnych kremów.

Kiedy do zabiegu pozostaną nam dwa tygodnie, nie należy opalać się oraz stosować samoopalaczy. Skóra poddawana depilacji laserowej nie może być zbyt mocno opalona, a tym bardziej mieć świeżą opaleniznę.

Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać używania kremów do usuwania włosków. Gdy skóra i włoski mają właściwy kontrast, łatwiej przeprowadza się zabieg, dlatego wskazane jest, aby nie pić herbatek odchudających oraz ziół na bazie nagietka bądź dziurawca, a także soków, które zawierają beta karoten.

Przy goleniu nóg lub innych zabiegach pielęgnacyjnych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie spowodować podrażnień skóry.

Po zabiegu skóra staje się bardziej wrażliwa, nie powinno się więc wycierać jej zbyt mocno. Przez miesiąc nie należy opalać się i używać kremów z filtrem ochronnym.

Na koniec pozostaje nam tylko jedno – na trwałe cieszyć się gładką skórą i dużą ilością wolnego czasu, który wcześniej przeznaczaliśmy na inne metody depilacji lub golenie.

6 komentarzy

 1. Nie przypuszczałam, że tylu zasad należy przestrzegać przed zabiegiem.

  Odpowiedz
 2. A myślałaś że co, tak po prostu pójdziesz i wydepilujesz ? 🙂 Depilacja laserowa to poważny zabieg, i długotrwały, ale bardzo opłacalny. Zdecydowanie polecam. Oczywiście robione przez profesjonalistkę, ponieważ to nie jest takie proste i łatwe jak golenie.

  Odpowiedz
 3. Ja kiedyś miałam właśnie mieć zabieg laserowy (nie w cosmetix, inny gabinet) i nawet mnie nie poinformowali o tym wszystkim i jak przyszło do zabiegu, to nie można było wykonać. Na ich stronie też nic nie było. I miałam zabieg z opóźnieniem tydzień.

  Odpowiedz
 4. Bardzo przydatne rady. Ostatnio myślałam o tym, żeby w końcu wybrać się na depilację laserową. Nie wiedziałam, że już na miesiąc przed zabiegiem trzeba się przygotować.

  Odpowiedz
 5. Ja po zabiegu bałam się spodnie założyć 🙂 Ale akurat było ciepło i można było chodzić w spódniczce. Z efektów jestem bardzo zadowolona, wydane pieniądze zwrócą mi się w ciągu kilku/kilkunastu miesięcy, biorąc pod uwagę czas, jaki poświęcałam na golenie i maszynki (wcześniej goliłam nogi, nie używałam własnego depilatora, chociaż miałam, bo bardzo bolało).

  Odpowiedz
 6. Jestem mile zaskoczona zabiegiem laserowym :). Jest bardzo skuteczny. Pani Agnieszka zastosowała efekt chłodzenia, dzięki czemu zabieg stał się przyjemny. Polecam naprawdę warto.

  Odpowiedz

Opinie i komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszamy do kontaktu