Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

Większość z nas ma na ciele jakieś plamki i piegi. Niektórzy je kochają, inni nienawidzą. Za przebarwienia najczęściej odpowiadają promienie słoneczne i geny. Przyczyną powstawania przebarwień może być skutek uboczny stosowania niektórych leków, kosmetyków i ziół. Zdarza się również, że są oznaką zaburzeń hormonalnych czy infekcji. Obecnie można usunąć przebarwienia na skórze za pomocą lasera. 

W przypadku zmian pigmentowych, adresatem światła jest melanina – ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka,a występujący w „nadmiarze” w tych miejscach, a w przypadku tatuaży – barwnik wprowadzony do skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.

Usuwanie przebarwień na skórze wymaga zazwyczaj jednorazowego zabiegu, podczas którego zmiany posłoneczne i piegi szybko ciemnieją i złuszczają się. Ten proces trwa około tygodnia. W tym czasie może występować lekkie zaczerwienienie skóry. Po tego typu zabiegu nie wolno wystawiać skóry na słońce. Należy stosować  kremy z bardzo wysokim filtrem – najlepiej SPF 50.

Jeśli zmiany na twarzy i ciele nawracają lub są usytuowane na granicy naskórka i skóry właściwej i głębiej, trzeba wykonać kilka zabiegów usuwania przebarwień skórnych. Najlepiej w odstępach co najmniej dwutygodniowych.

Zmiany barwnikowe, które kwalifikują się do leczenia światłem (Cutera XEO LimeLight):

– melasma (ostuda),
– przebarwienia posłoneczne,
– przebarwienia pozapalne,
– zmiany barwnikowe – potocznie – piegi,
– znamię Beckera;

Oferujemy usuwanie przebarwień – Cosmetix.

 

Cosmetix oferuje profesjonalne usuwanie przebarwień i zmian barwnikowych.

Zapraszamy do kontaktu