Włosy również potrzebują ochrony przed słońcem

Włosy również potrzebują ochrony przed słońcem

Współcześnie niemal każdy człowiek ma świadomość tego, że twarz i resztę ciała należy chronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Z kolei świadomość tego, że włosy również trzeba chronić, jest znacznie mniejsza. Promienie słoneczne szkodzą nie tylko skórze, lecz także włosom.

Najprostszą metodą na ochronę włosów jest noszenie kapelusza lub chustki. Jednak może to spowodować, iż będzie nam bardzo gorąco w głowę. Dlatego też można spróbować innego rozwiązania – spryskania włosów specjalnym preparatem z filtrem UV.

Kiedy zamierzamy kąpać się w morzu lub na basenie, warto spłukać włosy wodą mineralną, aby zmniejszyć szkodliwe działanie soli lub chloru.

Przebywanie w słońcu z mokrymi włosami również jest szkodliwe, dlatego najlepiej pozwolić im schnąć w cieniu.

Po kąpieli do umycia włosów najlepiej zastosować delikatny szampon, a później nałożyć odżywkę lub maskę regenerującą.

2 komentarze

  1. Wydaje mi się, że latem mi jakby lekko włosy się rozjaśniają. Czy to możliwe? Czy tylko halucynacja? 🙂

    Odpowiedz
  2. Najlepsza ochrona wlosow przed sloncem sa nakrycia glowy. Powinnysmy z nich korzystac zwlaszcza wtedy, gdy planujemy spedzic na sloncu wiecej czasu. Pamietajmy tez, zeby zakladac kapelusz czy chustke nie tylko, gdy jestesmy na plazy, ale takze podczas grilla czy pracy w ogrodzie. Oczywiscie nie musimy myslec o takiej ochronie, gdy spedzamy tylko kilka kilkanascie minut dojezdzajac do szkoly czy pracy wtedy wystarcza nam jedynie kosmetyki z filtrem.

    Odpowiedz

Opinie i komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszamy do kontaktu