Programy profilowane

Programy profilowane

Borykasz się z problemem suchej skóry? Może ciągle masz wrażenie, że twoja cera jest przetłuszczona ?

Pomogą Ci programy profilowane – zabiegi pomagające w rozwiązaniu konkretnego problemu dla każdego rodzaju skóry.

Skóra sucha

Skóra sucha ma jasny kolor, jest cienka, mało elastyczna i gładka. Mniejsza niż u skóry normalnej produkcja komórek i cieńsza warstwa kolczasta to główne przyczyny pojawienia się skóry suchej. Nieodpowiednia pielęgnacja może pogłębić te problemy.

Skóra taka szybko się starzeje. Około 20-go roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust i szyi. Wymaga to podjęcia szybkich działań zapobiegawczych, gdyż już w młodym wieku skóra taka staje się coraz cieńsza, wręcz pergaminowa. Odcisk na lusterku nie wykazuje śladów tłuszczu, a tylko lekką wilgoć, „zmarszczka” utrzymuje się najwyżej pół minuty, ślad na czole jest także krótko widoczny.Skóra sucha wytwarza niewielką ilość lipidów, łoju. Mogą na niej pojawiać się przebarwienia, sieć drobnych rozszerzonych naczyń krwionośnych. Ma skłonność do łuszczenia się, reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę, kosmetyki i niekorzystne warunki atmosferyczne, jak np. klimatyzacja czy promienie słoneczne. Często pojawia się pieczenie, uczucie suchości, ściągnięcia, pieczenia.

Takiej skórze należy zapewnić pielęgnacją produktami, które intensywnie nawilżają i zatrzymują wilgoć, jak i zawierają lipidy, które ją odżywiają.

Skóra wrażliwa i naczyniowa. Naczynka – mam dość!

Programy profilowaneProgram przeznaczony dla cery naczyniowej i wrażliwej. Stosowane tu specjalne preparaty zapobiegają pękaniu naczynek: leczą, łagodzą, uspokajają i koją.

Naczynia krwionośne są wzmacniane i uszczelniane. Zostają złagodzone zaczerwienienia na skórze. Program zapobiega negatywnym efektom zmian pogodowych. Stanowi ochronę przeciwko wolnym rodnikom. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Rekomendowany również dla osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach lub narażonych na częste zmiany temperatur. Jest to zabieg leczniczy, który najlepiej stosować w serii.

Skóra mieszana, tłusta i zanieczyszczona

Skóra mieszana, tłusta i zanieczyszczonaGłówną przyczyną powstawania zanieczyszczeń na skórze mieszanej i tłustej jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Rozszerzone pory nie nadążają usuwać serum i łatwo się czopują. Czarne punkciki widoczne na skórze to zaskórniki. Żyjące w gruczołach łojowych propionibakterie i zarazki znajdujące się na skórze rozkładają serum i w ten sposób dochodzi do stanów zapalnych, tworzą się guzki i krostki.

Nadmierną aktywność gruczołów łojowych można łatwo zauważyć na obszarze czoła, nosa i brody (skóra mieszana). Wyraźnie widać duże pory, tłusty połysk, nadmiernie zrogowaciały naskórek usiany zaskórnikami.

Walka z przebarwieniami

Walka z przebarwieniamiProdukty linii Whitening powstały specjalnie po to, aby leczyć zaburzenia pigmentacyjne, jakimi są starcze plamy, piegi itd. Wybielają ciemne plamy na skórze.

Linia bazuje na roślinnym kompleksie substancji czynnych, która bardzo skutecznie normuje produkcję melaniny i zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry.

Jednocześnie dzięki zawartości składników pielęgnujących chroni skórę przed wczesnym starzeniem się.

Zapraszamy do kontaktu